Kyselina citronová?

Moderátor: admin

Odpovědět
Wolfram
Příspěvky: 2
Registrován: stř 20. lis 2013 17:18:49

Kyselina citronová?

Příspěvek od Wolfram »

Zdravím, chtěl bych se zeptat (nikde jsem se nedočetl), jak je to s tou kyselinou citronovou?

Zde jsem četl že je potřeba kys. citronová, někde jinde zas že jen citronová šťáva. (Nejspíš je to totéž?)

V obchodě jsem zahlédl například tohle Obrázek, dá se to použít?

Ze složení jsem četl že je to jaksi 99% citronové šťávy a zbytek nějaké konzervanty a nějaký éterický olej. Takže to bych musel seředit v poměru 1:1.

Případně: Stačí třeba pouze vymačkat citron a potom ředit?
Batles
Příspěvky: 262
Registrován: čtv 03. lis 2011 17:56:58
Bydliště: poblíž města Tišnov

Re: Kyselina citronová?

Příspěvek od Batles »

Nejvhodnější způsob aktivace chloritanu sodného je kyselina chlorovodíková (HCl) v koncentraci 4% lékařského ředění (je to trávící kyselina-žádoucí součást lidského organismu). Na http://www.vylecse.cz/166-kyselina-chlo ... hcl-4.html ji prodavaji ve skle a tím padem se do ni neuvolnuji plasty. Řešil bych to tímto.
Kyselina citronová má zcela jiná specifika, není člověku přátelská, i když je plně metabolizovaná.
Citronová šťáva a kys. citronová jsou zcela rozdílné.
Asi tak v krátkosti.
Batles
Peťulka
Příspěvky: 23
Registrován: úte 14. črc 2015 10:54:40

Re: Kyselina citronová?

Příspěvek od Peťulka »

Ano přesně tak jak píše Batles. Rozhodně používat pouze kys. chlorovodíkovou a nebo kys.citrónovou. Žádné citróny ani citrónové šťávy. Setkala jsem se taky s paní která používala dokonce ocet :D Tohle rozhodně nedoporučuju. Aktivovat MMS pouze kys.citronovou a nebo kys.chlorovodíkovou ;)
Odpovědět

Zpět na „MMS1 - Chloritan sodný“