Složení - co příměsi?

Moderátor: admin

Odpovědět
Sio
Příspěvky: 2
Registrován: úte 18. pro 2012 21:44:30

Složení - co příměsi?

Příspěvek od Sio »

Já našel u jednoho prodejce specifikaci i s příměsemi, ostatní prodejci složení neuvádějí, čímž vytváří dojem že se jedná o čistý chloritan sodnatý. Proto se ptám - je tohle OK?
Technická specifikace:
Chloritan sodný (NaClO2) Min. 300 g/l / Min. 24,5%
Dusičnan sodný (NaNO3) Max. 0,03%
Chlorečnan sodný (NaClO3) Max. 0,45%
Arzén (As) Max. 0,1 mg/kg 25% roztoku chloritanu sodného
Chrom (Cr) Max. 0,1 mg/kg 25% roztoku chloritanu sodného
Rtuť (Hg) Max. 0,1 mg/kg 25% roztoku chloritanu sodného
Nikl (Ni) Max. 0,1 mg/kg 25% roztoku chloritanu sodného
Olovo (Pb) Max. 0,1 mg/kg 25% roztoku chloritanu sodného
Antimon (Sb) Max. 0,1 mg/kg 25% roztoku chloritanu sodného
Selen (Se) Max. 0,1 mg/kg 25% roztoku chloritanu sodného
Mar
Příspěvky: 1
Registrován: sob 22. pro 2012 13:05:12

Re: Složení - co příměsi?

Příspěvek od Mar »

Koncentracie prisad su uvadzane ako maximalne,
ked zoberieme najtoxickejsiu ortut, ktora ak by bola zastupna skutocnych 0,1mg/kg, tak po prepocte vychadza hodnota priblizne 0,1µg Hg na 1ml = asi 20 kvapiek.
Maximalna tolerovatelna denna davka pre cloveka s hmotnostou 70kg je asi 50µg Hg /den.
Vacsina potravin a vody obsahuje urcite mnozstvo takychto latok, napr. ortut specificky najma v rybach.
Inak je si myslim ze v tej flasticke MMS1 je presne to iste ako si specifikoval, a podla mna su koncentracie vzhladom na denne spotrebovane mnozstvo pripravku akceptovatelne.
Sio
Příspěvky: 2
Registrován: úte 18. pro 2012 21:44:30

Re: Složení - co příměsi?

Příspěvek od Sio »

Mar píše:Koncentracie prisad su uvadzane ako maximalne,
ked zoberieme najtoxickejsiu ortut, ktora ak by bola zastupna skutocnych 0,1mg/kg, tak po prepocte vychadza hodnota priblizne 0,1µg Hg na 1ml = asi 20 kvapiek.
Maximalna tolerovatelna denna davka pre cloveka s hmotnostou 70kg je asi 50µg Hg /den.
Vacsina potravin a vody obsahuje urcite mnozstvo takychto latok, napr. ortut specificky najma v rybach.
Inak je si myslim ze v tej flasticke MMS1 je presne to iste ako si specifikoval, a podla mna su koncentracie vzhladom na denne spotrebovane mnozstvo pripravku akceptovatelne.

Došel jsem k podobným závěrům, zkoumal jsem arzén. Nicméně mě překvapilo, že "zaručení prodejci" chloritanu se nenamáhají podrobnosti uvádět a ceny mají poněkud přemrštěné. Jejich ceny jsou přitom o dost vyšší, než u prodejců, kteří to prostě prodávají jako chemikálii, i když to evidentně pochází ze stejného zdroje.
cimmo
Příspěvky: 1
Registrován: úte 16. črc 2013 2:20:12

Re: Složení - co příměsi?

Příspěvek od cimmo »

Sio píše:
Mar píše:Koncentracie prisad su uvadzane ako maximalne,
ked zoberieme najtoxickejsiu ortut, ktora ak by bola zastupna skutocnych 0,1mg/kg, tak po prepocte vychadza hodnota priblizne 0,1µg Hg na 1ml = asi 20 kvapiek.
Maximalna tolerovatelna denna davka pre cloveka s hmotnostou 70kg je asi 50µg Hg /den.
Vacsina potravin a vody obsahuje urcite mnozstvo takychto latok, napr. ortut specificky najma v rybach.
Inak je si myslim ze v tej flasticke MMS1 je presne to iste ako si specifikoval, a podla mna su koncentracie vzhladom na denne spotrebovane mnozstvo pripravku akceptovatelne.

Došel jsem k podobným závěrům, zkoumal jsem arzén. Nicméně mě překvapilo, že "zaručení prodejci" chloritanu se nenamáhají podrobnosti uvádět a ceny mají poněkud přemrštěné. Jejich ceny jsou přitom o dost vyšší, než u prodejců, kteří to prostě prodávají jako chemikálii, i když to evidentně pochází ze stejného zdroje.



Ahoj chcem sa spýtať či si môžem kúpiť akýkoľvek chloritan sodny 24,5% alebo si musim kupovať vyhradne zo stranky mmskapky.cz alebo je to uplne jedno a každy je rovnaký? pretože niekde stojí 100kč a inde 500. Dakujem
Odpovědět

Zpět na „MMS1 - Chloritan sodný“